Úcta k životu

Autor: Milan Šprlák | 16.4.2011 o 16:47 | (upravené 16.4.2011 o 17:02) Karma článku: 2,46 | Prečítané:  499x

Ak je matka schopná a ochotná zabiť vlastné dieťa, čo bráni tomu, aby som zabil ja teba a ty mňa? Pristúpujme k životu zodpovedne a s láskou.

25. marec je dňom počatého dieťaťa. Skúsme sa zamyslieť nad tým, ako my pristupujeme k problematike potratov. Mnohí ľudia si povedia, však matka má právo rozhodnúť o svojom živote a o živote svojho dieťaťa. Zdá sa, že dnešná spoločnosť nielen že toleruje potraty, ale ich ešte aj odporúča. Lenže pozrime sa na to z inej stránky. Matka Tereza povedala: “ak je matka schopná a ochotná zabiť vlastné dieťa, čo bráni tomu, aby som zabil ja teba a ty mňa? Medzi tým nie je žiadny rozdiel.“ Je to určite pravdivý výrok. Ak bude spoločnosť tolerovať potraty určite civilizácia zanikne. Veď, keď môže matka zabiť svoje vlastné dieťa, ktoré je nevinné a nie je schopne sa brániť, čo bráni tomu aby sme začali zabíjať starých a chorých ľudí, však si povieme: bude lepšie keď ich zavraždíme, aspoň sa tí ľudia nemusia trápiť a je to pre nich lepšie. A tak to bude ďalej pokračovať, až sa budeme navzájom vraždiť. Kto dal človeku moc a možnosť rozhodovať o živote druhého? Spoločnosť nesmie tolerovať ani schvaľovať či odporúčať potraty, inak sa to obratí proti nej. Tu by som chcel pripomenúť, že vinu nenesie vždy len matka, ale aj spoločnosť či je to jej manžel, jej rodičia, príbuzný, lekár. Proste všetci čo matku akýmkoľvek spôsobom nútia ísť na potrat. Na záver skúsme porozmýšľať ako si mi vážime život. A nenechajme sa oklamať „peknými“ zaobalenými slovami, ktoré nám ponúkajú média, lekári a podobne. Skúsme dané veci skúmať a študovať podrobnejšie a pristupujme naozaj zodpovedne a s láskou k druhému človeku.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slováci ponúkajú za železiarne najviac, Američanom sa to máli

Ani jeden zo záujemcov neponúka za košickú huť cenu, ktorá by zodpovedala predstavám U. S. Steelu. Predaj nateraz nebol uzatvorený.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.

DOMOV

Päť podnetov, Harabin trestom stále uniká

Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.


Už ste čítali?